Przeglądając uważnie hodowle psów tej rasy natrafiłem na Hodowlę z Porządnej Rodziny i nawiązałem kontakt z przemiłą osobą, która ją prowadziła. Ona tez jako pierwsza sprowadziła psy tej rasy do Polski. Będąc tam dużo się dowiedziałem, miałem możliwość poobserwowania psów. I tak zaczęła się moja borderowa przygoda. W Hodowli 29.09.2006 roku urodziły się szczenięta. Ojcem szczeniąt był brązowo-biały pies o imieniu Maks MŁCHPL CHPL Detania Lord of Meadows, a matką czarno-biała suczka Ginger z Porządnej Rodziny ZWMŁ CHPL BOB HDA.

Wśród dziewięciu szczeniąt, których rozwój uważnie śledziłem w internecie. Moją sympatię zdobyła piękna bardzo symetrycznie umaszczona czarno-biała suczka. Nazwałem ją Nami i taki wpis ma też w swoim rodowodzie. Nami była suczka o delikatnym i nieco nieśmiałym charakterze, ale od razu podbiła moje serce.

W drodze do domu grzecznie siedziała na kolanach i przez całą drogę nawet nie pisnęła.

W domu od razu zaprzyjaźniła się z Cygą oraz Rewikiem.

Po odbytej kwarantannie rozpoczęliśmy pierwsze kroki w klubie Hopsa trenując agillity. Oczywiście były to na początku ćwiczenia dla szczeniaczków, a w miarę rozwoju piesków wzrastała ich trudność. W wieku około roku Nami pokonywała cały tor przeszkód w różnych wariantach trudności i było widać, że ćwiczenia sprawiały jej dużą przyjemność. Obecnie po krótkiej przerwie od listopada 2009 r. rozpoczęliśmy treningi agility w klubie Fort.

Większość spacerów, które odbywaliśmy połączone były z aportowaniem piłeczki na sznurku, która dla utrudnienia była rzucana pod górę.. Po takiej serii ćwiczeń suczka z chęcią wykonywała różne sztuczki, za które była zawsze nagradzana.

Nami w domu jest idealnym psem, spokojnie leży na swoim miejscu lub kładzie się w pobliżu mnie. Nigdy jednak nie skomli i nie piszczy jak to maja w zwyczaju pobudliwe owczarki niemieckie. W nowym miejscu także zachowuje się spokojnie, a dopiero na dworze pokazuje ile ma energii i zapału. Jest moim wymarzonym i ulubionym psem. Po uzyskaniu doskonałych ocen na wystawach Nami uzyskała uprawnienia hodowlane, a nastepujące badania potwierdziły jej dobry stan zdrowia:Nami - 4 tygodnieNami - Już stoją mi uszkaNami - Mam trzy miesiąceNami - Moja ulubiona piłeczka 24.01.2007Nami - Dobre miejsce do siedzenia 14.05.2009Nami - Lubię kwiatki 01.05.2009Nami - Działka - stąd wszystko widać 20.08.2008Nami i CygaAport z wody 20.08.2008NamiNami - HopkiNami - KołoNamiNaturalne przeszkody
Created by Diamond Studio :: All right's reserved :: Copyright M.Jabłoński
Home | O mnie | Moje pierwsze psy | Border Collie | Moja Borderka - Nami | Szczenięta | Poprzednie mioty | Linki